Predpovedanie minulosti.

Kniha o Orave

 

Pri študovaní histórie Oravy som objavil zaujímavé artefakty z roku 1912, ktoré sa týkali bohatej pláteníckej histórie obce  Slanica. Podnietilo ma to ku napísaniu príbehu o príbehu, kde sa čitateľ dozvie aj o istom kováčovi zo Slanice, ktorý vyrábal zo spadnutých meteoritických úlomkov náradie. Samozrejme, že môže sa tešiť na zaujímavý dej, ktorého úvodná časť sa odohráva v 19. storočí , ale hlavný dej príbehu sa bude odohrávať v 18. storočí, kedy nebeské posolstvo rozvírilo hladinu dejín Oravy. Knihu som nazval  ARVA - STRATENÝ SVET. 

Verím, že odhaľovaním dejín Arvy, Arwy,Oravy, ako sa táto Bohom zabudnutá zem volala, som touto knihou neskončil. Je tak trochu bláznivé rozmýšľať o ďalších knihách, keď mám túto prvú knihu ešte len rozpísanú, ale v hlave mi víria nové projekty. Tá druhá kniha by sa mala týkať môjho objavu  - pokladu modrotlače a  historických artefaktov so Slanice z roku 1912. Mysľou ma máta názov ARVA - ODHALENIE BUDÚCNOSTI. Ale teraz už len sústredenie na tento príbeh. 

Dizajn knihy si robím sám, ako aj použité kresby sú mojou tvorbou. Ponúkam na nahliadnutie úvodnú kresbu na obale knihy .

 

 

 

 

 

 

Diskusná téma: Kniha Stratený svet ARWY

Dátum: 03.06.2011

Vložil: Frantisek Zilinec

Titulok: klobuk dole

Klobuk dole pred clovekom co sa pustil do takejto narocnej ale pritom krasnej prace. Drzim Vam palce a tesim sa na jej vydanie.

Dátum: 03.06.2011

Vložil: (:

Titulok: Re:klobuk dole

ďakujem

Dátum: 29.05.2011

Vložil: spolužiačka

Titulok: historia oravy

Konečne sa našiel človek, ktorý sa rozhodol napísať príbehy zo života naších prapradedov a praprababiek a tak zviditeľniť aj našu krásnu oravu.-historiu, o ktorej vieme en z roprávania . Príbehy,ktoré sú tu zverejnené ,sú plné objavu, obsahujú veľmi múdre myšlienky, má sa veru človek nad čím zamyslieť, a ako kniha to bude veľmi zaujímavý exemplár - netreba dlho čakať, ale treba to vytlačít a takto ukázať ľudom čo všetko naša krásna orava skrýva. Myslím, že bude mať veľmi veľký úspech

Dátum: 30.05.2011

Vložil: miro

Titulok: Re:historia oravy

ďakujem, povzbudzujúce do ďalšej práce. Ešte je predo mnou tisícky strán štúdia historických udalostí Oravy. Tento týždeň sa mi podarilo pravdepodobne určiť pád Magurského meteoritu, ktorého datovanie sa nikde neuvádza. K tejto udalosti ma paradoxne naviedli zverejnené práce poľských UFO-lógov, ktorí v tejto udalosti vidia mimozemské civilizácie. Kam až človek musí zájsť, aby sa dopátral k niektorým údajom, ktoré mú objasnia niektoré nedatované udalosti. Zverejnil som na https://orava.blog.pravda.sk/2011/05/29/cert-v-kostole-a-oravske-mystery/

Dátum: 31.05.2011

Vložil: spolužiačka

Titulok: Re:Re:historia oravy

včera som si prečítala doleuvedený príbeh, veľmi hodnotný príbeh, zase som bohatá o malý kúsok z historie Oravy a už len chcem dodať veľa a veľa síl do písania ďalších hodnotných príbehov

Dátum: 27.07.2011

Vložil: *****

Titulok: Re:Re:Re:historia oravy

stojí na prechode, reguluje dopravu, zaujíma sa o históriu, píše knihu, vie spravovať web stránky???? asi začnem niečo robiť!!!!
nooo polišov nemusím, aaaale policajt-spisovateľ ????

Dátum: 31.07.2011

Vložil: slavomíra

Titulok: Re:Re:Re:Re:historia oravy

Je to veľmi hodnotný človek, v živote už dokázal veľa a pevne verím, že ešte dokáže, písanie knihy dá poriadne zabrať, je to ťažký chlebík

a kto sa nerozumie tejto práci tak nech tu nepíše trapné komenty

Dátum: 09.12.2010

Vložil: bookmen

Titulok: budem sledovať

budem sledovať a teším sa na knihu

Dátum: 29.11.2010

Vložil: čitateľ

Titulok: teším sa na knihu

keď neuvidím, neuverím, že vznikla kniha o starej Orave. Kedy bude v predaji?

Dátum: 29.11.2010

Vložil: autor

Titulok: Re:teším sa na knihu

ešte sa píše a je to otázka minimálne roka. História Oravy sa stala mojím koníčkom. A tomu sa venujem, kedy mám čas. Ja sa tiež teším na deň ,kedy to dostane podobu knihy na zverejnenie.

Vyhľadávanie

Kontakt

Miroslav Hajdučík 0903 04 04 64

Anketa

Páčia sa Vám moje stránky?

Sú dobré (2 766)
63%

Sú super (1 604)
37%

Celkový počet hlasov: 4370